Cine suntem?

Școala Româno-Finlandeză Cluj este o școală românească privată, autorizată de Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) pentru ciclul primar și deservește copii cu vârsta de 5-12 ani, din județul Cluj.

Bine ai venit la școala noastră!

La Școala Finlandeză Cluj-Napoca credem că fiecare copil poate să intre în procesul de învățare în școală cu încrederea că va fi sprijinit, conținut, văzut și respectat. Școala este doar o parte a vieții lui, învățarea se produce în fiecare moment, încă de când s-a născut. Rolul nostru, ca învățători și profesori, este să îi oferim fiecărui copil expunerea la informații și experiența de învățare, pentru ca el să afle cine este și să își urmărească propriile interese, atingându-și obiectivele de învățare.

Clasele noastre

Clasa Pregătitoare

Programul cursurilor

Luni – Vineri 08:00 – 12:30

Program after-school

Luni – Vineri 13:30 – 14:30

Clase deschise

(acces și copiilor care nu sunt elevi ai școlii, cu vârsta cuprinsă între 5 și 12 ani)

Luni – Vineri 15:00 – 17:00

Eu contez, tu contezi, împreună și fiecare suntem la fel de importanți! Îi sprijinim pe copii să devină persoane reziliente, ambițioase, fericite și care se cunosc pe sine foarte bine!

BOARD

Echipa